Rynek wtórny – Francja, Włochy i Szwajcaria

Dzisiaj kolejny post w temacie motoryzacji na rynku wtórnym zagranicą. Jak już miałem okazję pisać, każdy rynek wtórny rządzi się swoimi prawami i kupujący powinni zwrócić uwagę na inne kwestie. Oczywiście niezależnie od tego gdzie zamierzacie nabyć samochód, zawsze należy sprawdzić wszystko to co co niezbędne.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Francja

  • Ten kraj podobnie jak Niemcy to bardzo duży rynek, który oferuje sprzedaż używanych samochodów. Znajdziecie to sporo samochodów francuskich ale nie tylko. Wiele marek różnych samochodów, różnej klasy daje szeroki wybór. Powinniście jednak pamiętać, że dosyć często zdarza się, że samochody z Francji są powypadkowe. Innym wcale nierzadkim zjawiskiem jest fakt, że francuski rynek wtórny pełen jest samochodów z wadami i małymi uszkodzeniami jak na przykład: szkody parkingowe czy też zniszczone wnętrza). Mała uwaga dla zainteresowanych! We Francji możecie nie dogadać się po angielsku dlatego poleca się wynajęcia tłumacza.

Włochy

  • Rynek wtórny we Włoszech bardzo mocno się rozwija dlatego wybór jest stosunkowo duży. Znajdziecie tam wiele tanich aut co jest niewątpliwym plusem ale są i minusy. Niestety Włosi mają to do siebie, że nie przywiązują wagi do pielęgnacji swoich samochodów. Dosyć często auta są mocno zużyte i poniszczone. Zjeżdżone opony to codzienność! Zdarza się nawet, że samochody mają połamane zderzaki czy wypłowiały od słońca lakier.

Szwajcaria

  • To bardzo bogaty kraj, który oferuje dobre samochody w szczególności te z napędem na cztery koła. Eksperci polecają kupować tu uszkodzone auta!

Źródło zdjęć: auta-z-francji.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.