Samochód bez kierowcy?

Technika pędzi tak do przodu, że zanim się obejrzymy, a świat motoryzacji obejdzie się bez… kierowców. Nie wiem czy wiecie ale już od wielu lat inżynierowie pracują nad samochodami, które prowadzą się same. Tak, coraz więcej marek motoryzacyjnych informuje, że ich zespół odnosi na tym polu znaczące sukcesy i już niebawem powstanie samochód, który będzie prowadził się sam. Zaskoczeni?

  • Osoby zainteresowane z pewnością nie. Można zauważyć, że marki motoryzacyjne prześcigają się w coraz to nowych i innowacyjnych technologiach, dzięki którym kierowcy ‚mogą odpocząć’. Zauważcie, że wszystkie systemy dzięki którym samochód parkuje samodzielnie, rozpoznaje tor jazdy itp., to wszystko zmierza ku temu aby w końcu stworzyć auto, które nie będzie wymagało kierowcy. Jest to genialny pomysł, który zasługuje na nagrodę!
  • Wyobraźcie sobie, że wsiadacie do samochodu, włączacie komputer i podajecie adres/miejsce gdzie chcecie dojechać. Komputer wybiera najlepszą drogę – uwzględniając wszystkie roboty drogowe, korki, porę dnia i inne utrudnienia, przelicza drogę i rusza. Kierowca może służyć jedynie do ‚kontrolowania’ jazdy.
  • Takie rozwiązanie przypominałoby sterowanie… samolotem. Kierowcy byliby potrzebni jedynie by nadzorować jazdę. Oczywiście nadal musieliby mieć prawo jazdy i wszystkie uprawnienia, a w razie potrzeby, mogliby wyłączyć ‚samosterowanie’ samochodu aby samodzielnie prowadzić samochód.

Rozwiązanie idealne i właśnie ku temu zmierza branża motoryzacji w przyszłości. Z przyjemnością pojeździłbym takim samochodem, a wy?

Źródło zdjęć: biznes.newsweek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.