Samochód, który złapał złodzieja… ;)

Słyszeliście o sytuacji, która miała miejsce w Niemczech, kiedy to skradziony samochód zatrzymał złodzieja?! Jeżeli nie to musicie to przeczytać ;).

Świat pędzi do przodu w zastraszającym tempie. Rozwój techniki jest tak szybki, że często nawet młode osoby, które są ‚na co dzień’ z techniką, po prostu się gubią. Zatem co tu powiedzieć o osobach starszych, którym trudniej zrozumieć, wytłumaczyć czy zapamiętać jak wszystko działa… . Innowacyjne systemy są instalowane wszędzie, w każdej dziedzinie naszego życia. Jak wiecie, nawet prawo jazdy będą już niebawem w telefonie komórkowym! Sterujemy swoimi domami z odległości, samochody otwieramy bez kluczyków, a płatności w sklepie dokonujemy smartfonem. Oczywiście to wszystko to duży plus. Tak też było w przypadku pewnego właściciela pięknego BMW z serii 5 ;).

  • Właściciel BMW, który był tego wieczoru panem młodym, poprosił swojego kolegę o odstawienie samochodu. Ten przestawił samochód na parking i wrócił na wesele. Dopiero z samego rana, kiedy pan młody poszedł do samochodu, zorientował się, że auto zostało skradzione. Natychmiast zadzwonił na policję i zgłosił zdarzenie. Policja postanowiła się skontaktować z oddziałem BMW. Po co? Team BMW, zdalnie namierzył pojazd i go zablokował. Policja pojechała w wyznaczone miejsce. Samochód zablokował drzwi i złodziej został zamknięty w środku. Niczego nieświadomy, przekonany, że jest bezpieczny (daleko odjechał), smacznie spał. Kiedy zorientował się, że zbliża się policja było już za późno, żeby uciekł.

Dobre co :)? Zatem sami widzicie, że technika może nas czasem bardzo wspomóc ;).

Źródło zdjęć: hudsonvalleypost.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.