Samochód, samolot czy prom?

Podróżowanie samochodem po Europie to coraz bardziej popularna forma transportu. Do wyboru mamy także szybką podróż samolotem, wielogodzinna trasa pokonana autokarem lub na przykład – w zależności od destynacji, podróż promem.

Ze wszystkich rodzajów transportu najczęściej wybierana jest podróż samochodem. Tuż za jest samolot, a następnie autokar i na końcu prom. Dlaczego najchętniej podróżujemy samochodem? Powodów jest kilka ale z pewnością jednym z nich jest… oszczędność. Jeszcze do niedawna latanie samolotem było zdecydowanie najbardziej popularne. Każdy chciał latać ale nie każdego było stać. Obecnie ceny znacznie spadły i każdy może pochwalić się co najmniej jednym lotem na swoim koncie 😉 ale co ciekawe popularność podróżowania samolotem spadła na rzecz samochodów i tutaj ponownie pojawia się pytanie dlaczego?

  • Zdecydowana większość pytanych podała podobne odpowiedzi. Podróż samochodem jest mimo wszystko tańsza i jesteśmy znacznie bardziej niezależni. Loty są często zmieniane, opóźnione lub w ogóle odwoływane. Do tego pomimo szybkiej odprawy, na lotnisku musimy pojawić się odpowiednio wcześnie – około godzinki. Nie zapominajmy także o tym, że lotniska znajdują się poza miastem więc należy dodać odpowiednią ilość czasu na dojazd na lotnisko samochodem lub taksówką.
  • Podobnie jak ankietowani, wychodzę z podobnego założenia. Podróż samochodem jest może dłuższa ale zdecydowanie bardziej przyjemna, tańsza i przede wszystkim niezależna. Pasażerowie decydują, kiedy i gdzie jechać bez żadnych ograniczeń czasowych. Zatem tak, zgadzam się – podróż samochodem wygrywa ;).

Źródło zdjęć: tapeciarnia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.