Samochody przyszłości…

Pamiętacie jak pisałem, że już za kilka lat będziemy mieli samochody, które prowadzą się same? Już od jakiegoś czasu duże firmy motoryzacyjne pracują nad autonomicznymi samochodami i okazuje się, że najprawdopodobniej w przeciągu kilku/kilkunastu lat będziemy mieli na rynku dostępne pierwsze wersje! Zanim jednak przejdę do szczegółów chciałbym napisać kilka słów od siebie ;).

Co w ogóle sądzicie o autonomicznych samochodach? Jesteście ich zwolennikami i już nie możecie się doczekać, kiedy pojawią się pierwsze modele na rynku czy wręcz odwrotnie?

  • Osobiście uważam, że to nie jest dobre rozwiązanie, ponieważ wszyscy młodzi kierowcy całkowicie zrezygnują z samodzielnej jazdy, a to będzie skutkowało coraz słabszymi umiejętnościami i w mojej opinii to będzie stanowiło główny problem.
  • Oczywiście zwolennicy autonomicznych samochodów natychmiast zaczną krzyczeć, że przecież musimy iść do przodu i to genialny rozwój dla wszystkich. Naturalnie, tak, zgadzam się z tym ale człowiek nie może polegać wyłącznie na maszynie bo to doprowadzi do ‚ogłupienia’ społeczeństwa! Zobaczcie jak obecnie funkcjonuje młodzież – dzieci. Większość rzeczy mają podane na tacy. Nie ma miejsca na inwencję twórczą. Wszystko jest gotowe. Komórki, komputery, tablety, samochody, skutery itp., itd. Dostęp do wszystkiego w mgnieniu oka, bez większego wysiłku… .
  • Autonomiczne samochody, które będą pozbawione kierownicy i pedałów (a takie już są w produkcji o czym niebawem napiszę) całkowicie wyeliminują kierowców. To maszyna zastąpi człowieka. Patrząc na przestrzeni lat – czy to aby na pewno taki dobry pomysł?]

Źródło zdjęć: makesfuture.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.