Ściąganie samochodu z zagranicy – dobry plan kluczem do sukcesu ;)

Znaleźliście idealny samochód zagranicą. Wybraliście sposób odbioru auta – jedziecie z lawetą. Kolejnym krokiem będzie zaplanowanie całej podróży.

Na co warto zwrócić uwagę?

  • Przede wszystkim pamiętamy o… trasie ;). Przed wyjazdem za granicę na spokojnie obmyślamy trasę podróży podczas której musimy uwzględnić wszystkie opłaty drogowe. Pamiętajcie, że jeżeli wybieracie się z lawetą, która ma podwójne koła tylnej osi, opłaty będą wyższe! Wszystko zależy od tego do jakiego państwa się wybieracie i jakie obowiązują w nim przepisy prawa ruchu drogowego. Dużej części kierowców wydaje się, że Polsce przepisy są ostre, a mandaty wysokie. Otóż niektórzy mogliby się zdziwić gdyby wiedzieli ile można zapłacić zagranicą za łamanie prawa.
  • Kolejną kwestią, którą powinniście ustalić przed wyjazdem są wszystkie niezbędne adresy i godziny urzędowania zagranicznych wydziałów komunikacji. To ułatwi oraz przyspieszy wszystkie formalności. Przykładowo w Niemczech wiele urzędów pracuje tylko do 12:30! Brzmi pięknie prawda ;)? Oczywiście patrząc ze strony urzędników – idealnie 😉 ale dla potrzebujących już nie bardzo… . Innym przykładem będzie Belgia. Nie wiem czy wiecie ale większość formalności można załatwić wyłącznie w Brukseli! Zatem sami widzicie, że warto sprawdzić godziny otwarcia i dokładne adresy zanim wybierzecie się po samochód.

Z przyjemnością opisałbym jak sytuacja wygląda na konkretnym przykładzie ale nie miałem okazji kupować auta z zagranicy. Jak na razie udaje mi się z samochodami w Polsce ;).

Źródło zdjęć: bankier.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.