SeaBubbles – wodne taksówki we Francji już w lipcu 2017?!

Czytaliście mój poprzedni wpis? Podzieliłem się z wami swoimi marzeniami, kiedy byłem jeszcze małym chłopcem, a wszystko przez artykuł, który podesłał mi mój znajomy z Francji :). Obiecałem, że dzisiaj podam wam więcej szczegółów zatem zapraszam do lektury! A o czym? O innowacyjnym projekcie, który zmieni dotychczasową wizję wszystkich, którzy korzystają z… taksówek!

  • Jeżeli nie macie choroby morskiej to ten pomysł bardzo wam się spodoba. Ekologiczne, genialne taksówki na wodach… Sekwany i to jeszcze tego lata! Okay, więcej szczegółów ;). Wodne taksówki mają być napędzane energią elektryczną co z pewnością wszystkich ucieszy. Będą poruszać się dzięki specjalnie zamontowanym hydroskrzydłom. Zasada działania będzie podobna jak w popularnych wodolotach. Niewątpliwym plusem i jednocześnie dużą zaletą będzie fakt, że wodne taksówki będą zasilane dzięki… energii słonecznej oraz dzięki pracy fal! Musicie przyznać, że to genialne rozwiązanie ;). Sama taksówka pomieści aż cztery osoby, oczywiście poza kierowcą czyli to prawie tak jak samochód. Trochę inaczej będzie w przypadku prędkości. Wodne taksówki we Francji będą poruszać się z maksymalną prędkością 20 km/h. Oczywiście taka prędkość w zupełności wystarczy. Naładowany SeaBubbles, bo tak się będzie nazywała wodna taksówka może pokonać aż 100 kilometrów.

Taksówki SeaBubbles to duża innowacja i duży ukłon w stronę naszej planety :). Czy jest szansa, że w przyszłości takie taksówki wyprą samochody osobowe w nadmorskich miejscowościach? Jeżeli SeaBubbles przejdą wszystkie testy, już w lipcu będziemy wiedzieć więcej ;).

Źródło zdjęć: seabubbles.fr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.