Silniki roku 2017 wybrane!

Dzisiaj post w temacie, który chyba lubię najbardziej ;). Oczywiście będzie o… silnikach! To nie byle jaki wpis bowiem zaprezentuje wam listę najlepszych silników 2017 roku, które zostały wybrane przez dziennikarzy. Nie ukrywam, że moje zadowolenie wynika również z faktu, że na tej liście, w ścisłej czołówce znalazł się silnik… Forda ;). Zresztą, co będę was zanudzał – sprawdźcie sami!

  • Zanim wyłowiono najlepszą dziesiątkę, sprawdzono aż 40 nominowanych silników. Skład jury to dziennikarze z magazynu WardsAuto. Dziesięć najlepszych silników zostało wybranych na podstawie testów drogowych, które trwały aż dwa miesiące! Ciekawostką jest fakt, że w szczęśliwej dziesiątce nie znalazł się ani jeden silnik ośmiocylindrowy czy silnik wysokoprężny. Taka sytuacja ma miejsce pierwszy raz po 23 latach! Dodam także, że nominowane silniki nie mogły pochodzić z samochodów droższych niż 62 000 dolarów. Samochody były testowane podczas wypadów na miasto oraz codziennych dojazdów do miejsca pracy.

Co podlegało ocenie?

  • Moc silnika,
  • Maksymalny moment obrotowy,
  • Głośność pracy silnika,
  • Zużycie paliwa.

No to nasi laureaci 2017!

  1. BMW M240i i silnik o pojemności 3.0 l z turbodoładowaniem
  2. Chevrolet Volt i silnik o pojemności 1.5 l z systemem elektrycznym
  3. Chrysler Pacifica Hybrid i silnik sześciocylindorwy o pojemności 3.5 l V6 z systemem elektrycznym
  4. Ford Focus RS i silnik czterocylindrowy z trurbodoładowaniem 2.3 l

Tak prezentuje się pierwsza czwórka. Jeżeli jesteście ciekaw jak wygląda cała dziesiątka zapraszam na bloga już niebawem.

Źródło zdjęć: motorchase.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.