Slajdy cz. 1

Dzisiaj będzie informacyjnie ;]. Nie jestem zwolennikiem przekazywania suchych informacji dlatego sposób w jaki zrobili to pomysłodawcy, którzy stworzyli genialną stronę internetową po prostu mnie zachwycił i postanowiłem się z wami nim podzielić. Zanim jednak podam wam adres, chciałbym najpierw podać wam wybrane wiadomości ze strony. Być może znajdzie wśród was „leniwy” czytelnik, który nie będzie chciał przebrnąć przez całą stronkę więc postanowiłem mu to odrobinę ułatwić ;].

  1. Polska Przestrzeń Publiczna. To pierwszy slajd z krótkiej prezentacji. Na biały tle znajdziecie maksymalnie dużo samochodzików, które mają za zadanie stworzyć właśnie tę polską przestrzeń publiczną ;]. Kolejnym krokiem jest „klik” strzałki na dole strony i mamy slajd drugi… .
  2. Na białej przestrzeni „wyskoczą” kółka, a pod nimi napis: W 2014 roku w wypadkach drogowych w Polsce ucierpiało ponad 45 tys. osób. Jak już wcześniej wspominałem to tylko informacja. Ponownie wzrok kierujemy ku dołowi strony i klikamy strzałkę w dół.
  3. Na trzecim slajdzie – trzy puste kółka w środku, zabarwiają się na czarno. Pod spodem pojawia się informacja: Ponad 3 tys. osób zmarło. I w tym momencie, pomysł przedstawienia tych informacji zaczyna nabierać sensu i znaczenia. Prawdopodobnie 90% czytelników dostrzeże te trzy czarne punkciki jako część całości. Spojrzymy na to w skali – w skali 45 000 wypadków samochodowych. Każdy potencjalny czytelnik spojrzy na ilość wypadków w inny sposób. Zobaczy, że te 3 tysiące to nie tylko sucha liczba – to całkiem sporo w skali 45 tysięcy!

Co dalej? Tego dowiecie się już niebawem ;].

Źródło zdjęć: polishpublic.space

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.