Słuchanie muzyki na słuchawkach w trakcie jazdy…

Jak pewnie zauważyliście ostatnio na blogu pojawiło się sporo tekstów o rowerzystach. Już dawno miałem poruszyć ten jakże ważny dla kierowców temat, bowiem rowerzyści i kierowcy to dwie grupy, które powinny współpracować. Niestety często jest tak, że jedni uprzykrzają życie drugim ;). O tym już pisałem dlatego dzisiaj pójdę o krok dalej. Słuchawki – rowerzyści, a kierowcy!

Nie wiem czy wiecie ale co czwarty rowerzysta podczas jazdy słucha muzyki na słuchawkach. Co o tym myślą kierowcy, a co rowerzyści?

  • Ciekawe jest, że obie grupy są… zgodne! Okazuje się, że zarówno jedni jak i drudzy uważają jazdę z słuchawkami w uszach za niebezpieczną. Oczywiście słuchanie muzyki ogranicza to co słyszymy ‚na zewnątrz’ czyli nie zwracamy uwagi na to co się dzieje w około nas. Jest to bardzo niebezpieczne. Przykładowo – rowerzysta może nie usłyszeć nadjeżdżającej karetki czy chociażby pędzącego samochodu.

Jak przeciwdziałać?

  • Kierowcy mają jedną propozycję. Oczywiście karać mandatami. Rowerzyści również i w tym przypadku są zgodni! Być może już niedługo przepisy się zmienią i rowerzyści będą mieli zakaz jazdy rowerem w słuchawkach na uszach.
  • Należy również pamiętać, że nie tylko rowerzyści korzystają z elektronicznych urządzeń – również osoby, które jeżdżą na rolkach, hulajnodze czy deskorolkach. Takie osoby nie tylko słuchają muzyki na słuchawkach. Używają również smartfonów w trakcie jazdy! To skupia nie tylko ich słuch ale głównie wzrok.

Tak, jestem zdecydowanie za wprowadzeniem zmian w przepisach. Surowe kary są dobrym rozwiązaniem i idealną przestrogą.

Źródło zdjęć: polskanarowery.sport.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.