Smog, a samochody…

Dzisiaj temat, który ostatnio bardzo często pojawiał się w mediach, a wszystko za sprawą… smogu. Z pewnością większość z was słyszała co się dzieje w Polsce. Niestety mamy bardzo skażone powietrze, a co za tym idzie, prawie w każdym większym mieście w kraju, był zakaz przebywania poza domem, w szczególności w przypadku dzieci, osób starszych czy takich, które są szczególnie wrażliwe na zanieczyszczone powietrze. Dlaczego postanowiłem o tym napisać?

  • Problem smogu to jednocześnie duży problem… kierowców. O ile obecnie panujący smog nie jest spowodowany głównie zanieczyszczeniami jakie produkują nasze pojazdy o tyle jest to równie ważne co palenie w domowych piecach czym popadnie. Jak zapewne pamiętacie, jakiś czas temu miałem okazję pisać o problemie w centrach dużych miast w Polsce. Spaliny jakie produkują (w szczególności) stare samochody, są na tyle duże i szkodliwe dla otoczenia, że starsze auta dostały zakaz wjazdu do miast. Temat bardzo gorący, który spotkał się z dużą dezaprobatą sporej części kierowców tak szybko jak się zrodził, tak szybko ustał. Obecnie powraca i to ze zdwojoną siłą bowiem niektórzy politycy zaczęli nieśmiało sugerować o całkowitym wycofaniu samochodów z dużych miast… . Co o tym sądzicie?

Ja mam mieszane uczucia i nie bardzo wiem co o tym wszystkim myśleć. Z jednej strony uważam pomysł za genialny bo już wyobrażam sobie piękne, wolne od smogu i korków centra miast gdzie widzimy tylko pieszych i rowerzystów :). Z kolei z drugiej strony co z komunikacją miejską? Co z mieszkańcami, którzy przecież muszą jakoś dojechać do pracy? No i co z całym przemysłem i sklepami? Jeżeli macie jakieś ciekawe pomysły i chcecie podzielić się swoją opinią, zachęcam do pozostawienia komentarzy :).

Źródło zdjęć: ibikekrakow.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.