Sportowa premiera 2016 roku

W nadchodzącym roku na rynku pojawi się długo wyczekiwane i gorące auto ze stajni McLarena. Chodzi o model o nazwie 570S GT. Klasyczna smukła „wyścigówka”. Zapraszam do lektury.

Co nowego?

Ten model z dopiskiem GT (zang. Grand Tourer, z wł. Gran Turismo) będzie odpowiednio zmodyfikowaną wersją McLarena 570S. Nie będą to kosmetyczne zmiany – pośród wymienionych mowa o powiększonej kabinie pasażerskiej oraz zwiększonej pojemności bagażnika. Zyska również wygląd pojazdu – tutaj właśnie możemy się spodziewać kosmetyki wizualnej. Udana bryła poprzedniego modelu jest ceniona między innymi właśnie za wygląd oraz aerodynamikę.

Osiągi

Co ciekawe, nie zmieni się jednostka napędowa pojazdu. Z jednej strony co tu poprawiać ale z drugiej strony pozostaje jakiś taki niedosyt… w końcu to GT. Zatem pod maską znajdziemy silnik o pojemności 3,8 litra, układ cylindrów to klasyczne widlaste V8. Całość przy akompaniamencie dwóch turbosprężarek. Łączna moc tego potwora to 570 KM przy momencie obrotowym na poziomie 600 Nm.

Debiut planowany jest w drugiej połowie 2016 roku. W kolejnym roku – 2017 – prawdopodobne jest pojawienie się wersji „Spider”. Tutaj mają się pojawić zmiany w silniku. Wstępnie pojawiła się informacja, że od 0 do 100 km/h auto będzie przyspieszało poniżej 3,2 sekundy. W wersji McLarena 570S GT oraz McLarena 570S jest to właśnie 3,2 sekundy. Prędkość maksymalna pojazdu to 328 km/h, być może w GT będzie to do 350 km/h jeśli inżynierom uda się odchudzić pojazd. Jednak czytając o większej kabinie i bagażniku mniemam, że wartość ta pozostanie na niezmienionym poziomie.

Aktualnie ceny McLarena 570S to koszt od 796  000 złotych w górę. Możemy się spodziewać, że za wersję GT i Spider przyjdzie nam zapłacić jeszcze od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy więcej. Cena jednak nie powinna przekroczyć miliona złotych.

McLarena-570S-GT-2

McLarena-570S-GT-3

McLarena-570S-GT-4

Źródła obrazków: thesupercarkids.com, staticflickr.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.