Sprawdź samochód przed podróżą cz. I

Planujecie dłuższy wyjazd samochodem? Jeżeli tak to musicie pamiętać aby odpowiednio przygotować samochód. Dlaczego to takie ważne? Oczywiście chodzi o bezpieczeństwo. Pamiętajcie, że podróż samochodem musi być bezpieczna. Z pewnością nikt nie chciałby aby spotkała go przykra niespodzianka w trasie, która będzie wymagała wizyty w warsztacie samochodowym! Może się okazać, że nawet mała usterka wymaga wymiany części, a to może się wiązać z długim oczekiwaniem gdzieś w środku Polski. Sytuacja nieprzyjemna i z pewnością stresująca. Nie można również zapomnieć, że… kosztowna! Zatem sprawdzenie i przygotowanie pojazdu do podróży jest konieczne.

Leniwym poleca się wizytę w autoryzowanym salonie lub w sprawdzonym i zaufanym warsztacie samochodowym gdzie mechanik wszystko dokładnie sprawdzi i oceni okiem fachowca, a w razie konieczności naprawi. Jeżeli jednak należysz do kierowców, którym szkoda czasu i pieniędzy na jazdę do warsztatu samochodowego i chcesz zrobić wszystko sam – polecam poniższy poradnik, który poinstruuje was krok po kroku jak przygotować samochód do podróży.

  • Układ chłodzenia – podnosimy maskę auta i sprawdzamy stan wszystkich przewodów. Jeżeli znajdziemy pęknięty przewód (nawet lekko) od razu go wymieniamy!
  • Paski klinowe – sprawdzamy ich stan, a w razie konieczności wymieniamy.
  • Elektryczny wentylator chłodniczy – sprawdzamy czy się prawidłowo włącza, a także czy przy włączonym wentylatorze nie słyszmy dziwnych dźwięków.

Co jeszcze musicie sprawdzić zanim ruszycie w trasę? O tym już niedługo na moim blogu.

Źródło zdjęć: motointegrator.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.