Sprawdź swój pojazd!

O czym należy pamiętać przed dłuższą podróżą? Jest kilka podstawowych zasad o których O których należy pamiętać. Niestety kierowcy zapominają o zasadach, a to w konsekwencji prowadzi do wielu poważnych wypadków drogowych. Zanim wsiądziesz do samochodu i ruszysz w daleką podróż powinieneś pamiętać aby odpowiednio się przygotować. Przygotowaniom podlega i kierowca i samochód! Sprawdźcie moją listę :).

Przegląd samochodu

  • To absolutna podstawa i wcale nie mam tu na myśli sprawdzenia daty ostatniego przeglądu w książeczce ;). Przed każdą dłuższą podróżą należy pamiętać, że auto musi być w 100% sprawne, a aby to stwierdzić musimy pojechać na przegląd do serwisu. Oczywiście większość z was może z góry założyć, że z samochodem się nic nie dzieje, ponieważ jest regularnie serwisowany i nie ma żadnych usterek więc wizyta u mechanika jest zbędna. Nic bardziej mylnego. Nie każdy kierowca potrafi rozpoznać, że z samochodem ‚coś’ się dzieje dlatego wizyta w serwisie jak najbardziej wskazana.

Ignorowanie usterek

  • Świadomość o występującej usterce w samochodzie powinna skłonić każdego kierowcę do jak najszybszej wizyty w serwisie. Nie wolno bagatelizować żadnej usterki – nawet tych najmniejszych i z pozoru nic nieznaczących! Każda usterka może okazać się początkiem lawiny dlatego ryzykując podróż niesprawnym samochodem ryzykujemy swoim zdrowiem, a nawet życiem! Dodatkowo należy pamiętać, że mała usterka może być tylko objawem już występującej dużej awarii.

O czym jeszcze musicie pamiętać zanim ruszycie w podróż samochodem? Tego dowiecie się już niebawem. Zapraszam na bloga :).

Źródło zdjęć: motofakty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.