Środki konserwujące lakier…

Macie ‚fioła’ na punkcie swojego samochodu? Ja przyznaję bez bicia ;), że mam! Uwielbiam, kiedy moje autko jest czyste i błyszczące. Co kilka dni staram się myć mojego Forda zatem wiem już całkiem sporo o utrzymaniu pojazdu w idealnym stanie ;). Chętnie podzielę się z wami moimi radami na to co robić aby samochód stale wyglądał jak nowy!

Jeżeli zależy wam na samochodzie tak jak mina moim, to z pewnością będziecie chcieli powalczyć o jego… błysk! Warto zdawać sobie sprawę, że dbanie o lakier pojazdu to nie tylko estetyczne ‚widzi mi się’ właściciela. Odpowiednio pielęgnowany lakier auta pozwoli wam na zabezpieczenie przed działaniem środków zewnętrznych!

Co wybrać?

  • Na rynku znajdziecie mnóstwo różnych płynów, środków konserwujących, środków nabłyszczających itp. Większość z nich jest dobra i warto się w nie wyposażyć jednak należy pamiętać, że w połączeniu mają inne działanie.

Środki konserwujące lakier

W tym przypadku warto pokusić się o dobry środek, który nie tylko zadba o powierzchnię lakieru ale także sprawi, że ta będzie wyjątkowo gładka i miła w dotyku. Do wyboru macie trzy rodzaje środków konserwujących lakier:

  • reaktywne,
  • polimerowe,
  • na bazie wosku.

Jaka jest trwałość środków konserwujących?

  • Wszystko zależy od rodzaju środka na jaki się zdecydujecie. Trwałość może być bardzo długa bo aż do około roku ale również i bardzo krótka – zaledwie kilka tygodni. W dużej mierze zależy to także od tego w jaki sposób będziecie myli swoje autko ;).
  • Sposób nakładania tych środków jest różny – różne są też kombinacje dlatego polecam ‚popracować’ z pojazdem i sprawdzić co najlepiej się sprawdzi ;).

Źródło zdjęć: panoramafirm.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.