Stacja diagnostyczna

Jak się przygotować do wizyty w komisie samochodowym i na co zwrócić uwagę? Zakup używanego samochodu niestety jest czasochłonny. Dlaczego? Zanim dojdzie do podpisania umowy należy dokładnie sprawdzić stan samochodu. Czy sprzedawcy używanych aut mogą nam w tym przeszkadzać?

Zaczynamy od oglądania samochodu w internecie. Następnie wizyta w komisie, a na końcu w sprawdzonej stacji diagnostycznej. Tak mniej więcej powinna wyglądać procedura zakupu przed podpisaniem umowy ze sprzedawcą. Wszystko po to aby mieć pewność, że auto jest w dobrym stanie. Niestety zdarza się, że po zakupie samochodu „wychodzi” wiele kosztownych usterek co zdecydowanie podnosi cenę za auto!

Podczas wizyty w komisie samochodowym już na pierwszym spotkaniu należy zapytać czy jest możliwość sprawdzenia samochodu w zaufanej stacji diagnostycznej. Jeżeli sprzedawca uzna, że nie jest to problemem, mamy pewność, że można mu zaufać. Oczywiście zawsze sprawdzamy auto przed zakupem i nie polegamy tylko na zaufaniu do sprzedawcy! Jeżeli natomiast okaże się, że komis nie zezwala na wizytę w profesjonalnej stacji diagnostycznej tłumacząc to kosztami paliwa, brakiem personelu, który pojedzie z kupującym itp., omijamy taki komis. Trzecią opcją może być zgoda na wizytę tylko we wskazanej przez sprzedawcę stacji diagnostycznej. W takim przypadku poleca się sprawdzenie tej stacji. Można popytać znajomych, poszukać informacji w internecie czy też odwiedzić stację osobiście. Jeżeli weryfikacja okaże się pozytywna, mamy jasną sytuację.

Źródło zdjęć: ghanashippingguide.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.