Stan zdrowia kierowców…

Trzy najważniejsze elementy dla kierowcy? Z pewnością każdy z was ma swoje typy ale pozwólcie, że was uświadomię ;). Nie ma nic ważniejszego od… bezpieczeństwa, a co się z tym wiąże odpowiedź jest prosta: bezpieczeństwo, bezpieczeństwo i jeszcze raz bezpieczeństwo ;).

Na bezpieczeństwo w samochodzie składa się wiele rzeczy i wszystkie są ważne. Pozwólcie, że zajmę się krótką charakterystyką „każdej” z nich.

Kierowca

  • Stan zdrowia kierowcy to pierwszy element całej układanki. Ten fakt jest niestety bardzo często pomijany i to przez samych kierowców! Lubimy bagatelizować symptomy, które mogą oznaczać rozpoczynającą się chorobę, która może negatywnie wpłynąć na zdolność do kierowania pojazdem. Nie jesteśmy lekarzami więc nie powinniśmy polegać na samodzielnej diagnozie zatem jeżeli obserwujemy małe zmiany, jak najszybciej zgłaszamy się do lekarza. Taką zmianą może być na przykład pogorszenie ostrości czy pola widzenia. Wzrok to bardzo ważny narząd dla kierowcy dlatego kontrolne wizyty u okulisty są jak najbardziej wskazane! Pamiętać o tym powinni nie tylko kierowcy – okularnicy ;).

Stan zdrowia kierowców jest tematem ciekawym, ponieważ prawo nie zakłada kontroli. O ile w młodszym wieku to zrozumiałe – musimy liczyć, że każdy posiada mózg i wie jak go używać 😉 o tyle w starszym wieku, uważam to za błąd. Ile razy spotkałem się z kierowcą ‚po 80’, który nie zauważył innego pojazdu i wymusił pierwszeństwo ;). Niestety w pewnym wieku zapominamy, że nasza sprawność znacznie się obniżyła dlatego małe przypomnienie państwa byłoby na miejscu – nie sądzicie?

Źródło zdjęć: etransport.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.