Subkody na prawku…

Masz wadę wzroku i zastanawiasz się jakie oznaczenie znajdzie się na twoim dokumencie prawa jazdy? A może masz niedosłuch lub inne zdrowotne problemy i chciałbyś wiedzieć jakie odpowiadają temu oznaczenia? Jeżeli tak, to dobrze trafiłeś ;). Zachęcam do lektury!

O wadach wzroku i ich oznaczeniach już pisałem więc jeżeli chcecie wiedzieć coś więcej odsyłam do swojego poprzedniego posta.

Problemy ze słuchem… .W przypadku problemów ze słuchem jest podobnie jak z problemami ze wzrokiem. Jeżeli lekarz stwierdzi, że wymagany jest aparat słuchowy, musimy pamiętać, że na naszym dokumencie prawa jazdy znajdzie się odpowiednia adnotacja. Będzie to informacja m.in. dla policji podczas kontroli.

02 – wymagana korekta słuchu:

  • 02.01 – aparat słuchowy jednouszny,
  • 02.02 – aparat słuchowy obuuszny.

03 – Kończyny

Wszyscy kierowcy, którzy posiadają protezy lub też szyny ortopedyczne kończyn również mają specjalną adnotację w dokumencie prawa jazdy.

  • 03 – wymagane protezy lub szyby ortopedyczne kończyn:
  • 03.01 – proteza lub szyna ortopedyczna kończyny górnej,
  • 03.02 – proteza lub szyna ortopedyczna kończyny dolnej.

05 – Stan zdrowia

W przypadku, kiedy lekarz stwierdzi, że stan zdrowia kierowcy nie jest dobry, może zdecydować się na wpisanie specjalnego kodu na dokument prawa jazdy. Adnotacja w postaci kodu jest dostosowana do ograniczeń kierowania pojazdu przez kierowcę.

05 – wymagane ograniczone korzystanie z pojazdu (obowiązkowe stosowanie subkodów, ograniczenia jazdy wynikające ze stanu zdrowia kierowcy). Jeżeli chcecie wiedzieć jakie to subkody i czego dotyczą zapraszam już niebawem na bloga.

Źródło zdjęć: zdrowie.dziennik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.