System sterowania głosowego w nowym, lepszym wydaniu!

System sterowania głosowego w samochodzie to genialne rozwiązanie, które jak tylko się pojawiło natychmiast znalazło swoich fanów. Trudno się dziwić bo w końcu dzięki sterowaniu głosowemu zrobiło się znacznie bezpieczniej na drodze. Kierowcy już nie muszą odrywać ręki od kierownicy aby odebrać telefon, zadzwonić do znajomych czy chociażby znaleźć na mapie… restaurację. No właśnie, dzisiaj chciałbym napisać o jeszcze bardziej zaawansowanych funkcjach sterowania głosowego jakie wprowadzi marka motoryzacyjna Volkswagen.

  • Volkswagen postanowił dopracować system sterowania głosowego w swoich pojazdach. Kierowcy tych samochodów będą mogli rozmawiać z pojazdem w naszym, ojczystym języku :)! Dotychczas niestety funkcja sterowania głosowego była ograniczona barierą językową. O ile było/jest możliwe wydawanie prostych komend w języku polskim o tyle urządzenie miało problemy z identyfikacją mowy. System został poprawiony i eksperci zapowiadają, że od teraz będziemy mogli wydawać znacznie skomplikowane komendy jak na przykład: „szukaj stacji paliw”.
  • Dodatkowym atutem ulepszonej wersji sterowania głosowego będzie również możliwość podania nazwy własnej szukanego obiektu! Dzięki temu nie musimy znać adresu co znacznie ułatwi i przyspieszy dojechanie do celu. Mogą być to nazwy banków, klubów, hoteli, restauracji czy jeszcze innych obiektów).

Nowy system – jak zapowiadają przedstawiciele Volkswagena ma działać bez problemowo i szybko, także podczas jazdy. Muszę przyznać, że już mi się podoba, a wam?!

Źródło zdjęć: volkswagenwarszawa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.