Szczęście w nieszczęściu ;)

Nie tak dawno miałem okazję pisać o przejazdach kolejowych i niebezpieczeństwie jakie tam czycha. Niestety wielu kierowców, pieszych czy rowerzystów nic sobie z tego nie robi i nie wykazuje szczególnej uwagi podczas przejazdu przez tory.

Podczas przejazdu samochodem przez tory kolejowe należy wykazać się szczególną ostrożnością i nie chodzi tu tylko przejazdy na których nie znajduje się rogatka! Każdy kierowca powinien wiedzieć, że nawet jeżeli rogatka jest podniesiona i tak należy sprawdzić czy przypadkiem nie nadjeżdża rozpędzony pociąg. Każdy popełnia błędy, a historia pokazuje, że dróżnikom zdarza się zasnąć… . Zatem sprawdzamy czy przejazd jest pusty i dopiero decydujemy się na przejazd. Dlaczego o tym piszę?

Z pewnością większość z was już wie, ponieważ słyszeliście o mężczyźnie, który zderzył się z pociągiem. Młody rowerzysta postanowił zbagatelizować opuszczony szlaban co źle się dla niego skończyło. Rozpędzone Pendolino uderzyło w rower i rowerzystę wyrzuciło dobrych kilka metrów dalej! Podczas upadku 26-letni rowerzysta doznał urazu głowy ale nic poza tym mu się nie stało. Oczywiście rower do wyrzucenia jednak jest to chyba najmniej ważne ;).

Sytuacja zarazem tragiczna i komiczna… ! Nie chce się wierzyć, że rowerzyście nic więcej się nie stało bo w takiej sytuacji zakładać by można było śmierć. Na szczęście los okazał się dla chłopaka łaskawy i dostał swoją drugą szansę.

Dlaczego rowerzysta nie zauważył nadjeżdżającego pociągu? Póki co nie mamy informacji ale to zdarzenie jasno pokazuje, że należy maksymalnie zwiększyć swoją uwagę podczas przejazdu przez tory kolejowe.

Źródło zdjęć: tritontv.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.