Szkolny autobus

Każdy kierowca powinien mieć przepisy o ruchu drogowym w „małym palcu”. A co z taryfikatorem mandatów? Jeżeli chcecie poznać konsekwencje finansowe za łamanie przepisów przez kierowców w 2019 roku w Polsce, zapraszam do lektury.

  • Autobusy szkolne cieszą się coraz większą popularnością. Pomysł ten narodził się w Stanach Zjednoczonych i bardzo szybko przeniósł się na inne państwa. Nie ma się co dziwić, że szkolne autobusy stały się prawdziwym hitem. Jest to duże odciążenie rodziców, którzy nie muszą martwić się o codzienne odwożenie swoich pociech na lekcje do szkoły. Okay ale jak to się ma do taryfikatora mandatów 2019? Już wszystko tłumaczę. Jeżeli jesteście dumnymi rodzicami, którzy korzystają z usług takiego szkolnego busa, warto wiedzieć, że podczas postoju czyli w momencie, kiedy dzieci wsiadają lub wysiadają z pojazdu, kierowca ma obowiązek włączenia świateł awaryjnych. Za niedopełnienie tego przepisu, kierowcy grozi mandat w wysokości 200 złotych.
  • O czym jeszcze powinien pamiętać kierowca autobusu szkolnego? W momencie, kiedy autobusem szkolnym są przewożone inne osoby lub też autobus nie przewozi nikogo, kierowca ma obowiązek złożenia lub też zasłonienia tablicy z napisem „autobus szkolny”. Jeżeli tego nie zrobi, może otrzymać mandat w wysokości 50 złotych. Jest to spowodowane faktem nadużywania i wykorzystywanie przywilejów w trakcie jazdy jakie posiada autobus szkolny.

I tym miłym akcentem zakończę kolejny wpis serii „Taryfikator 2019”. Po kolejną porcję zapraszam już niebawem.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.