Szykują się zmiany w egzaminie na prawo jazdy kat. „B”?

Są tu jacyś chętni na prawo jazdy kategoria „B”? Z pewnością jest Was wielu dlatego dzisiaj mam pewną wiadomość, która może już niedługo odmienić Wasze „życie” ;)! Instruktorzy szkół jazdy wyszły z pewną propozycją i złożyły odpowiedni wniosek do Ministerstwa Infrastruktury. Co jest zawarte we wniosku?

We wniosku złożonym przez instruktorów znajdziemy propozycję wyeliminowania z egzaminu państwowego placu manewrowego. Oczywiście ci którzy mają nadzieję, że raz na zawsze będą mogli zapomnieć o koszmarnych manewrach mogą o tym zapomnieć bo manewry mają zostać przeniesione do… miasta.

Instruktorzy tłumaczą swój pomysł tym, że plac manewrowy podczas egzaminu jest nadto ‚sztuczny’. Manewry, których uczą się kursanci są na tyle często i mechanicznie powtarzane, że bardzo trudno ich w końcu nie opanować na takim poziomie aby zaliczyć egzamin z pozytywnym wynikiem. Manewry na placu nie odzwierciedlają naturalnej sytuacji, nie można porównać ich z rzeczywistą sytuacją na drodze zatem umiejętności przyszłego kierowcy tak naprawdę nie są wiarygodne nawet jeżeli kursant poradzi sobie z egzaminem „śpiewająco”.

Z kolei ciekawostką jest fakt, że aż 65% egzaminowanych nie potrafi poradzić sobie właśnie z tą częścią egzaminu praktycznego! Być może na mieście w rzeczywistych warunkach egzaminowane osoby lepiej się odnajdą i okaże się, że ‚wcale nie taki diabeł straszny jak go malują’? Kilka lat temu na placu manewrowym podczas egzaminu należało zaparkować prostopadle i równolegle. Obecnie te manewry wykonywane są podczas jazdy po mieście i jak się okazuje zdecydowanie lepiej to wychodzi więc może to dobra propozycja?

Źródło zdjęć: word.kalisz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.