Tańsze autostrady dla dużych rodzin?

Ten pomysł, mimo iż może wydawać się dziwny, będzie realizowany przez Polski rząd. Powstał projekt, który wprowadzi obniżki dla rodzin 5+. Co o tym myślicie?

Zanim jednak ocenimy to sięgnijmy po statystyki. W naszym kraju rodziny 5+, czyli rodzin gdzie jest co najmniej trójka lub więcej dzieci jest około 630 tysięcy. Daje to łącznie 3,5 miliona osób. Do tej właśnie grupy miałyby być kierowane zniżki.

Założenia

Projekt zakłada, że rodziny które posiadają ogólnopolskie karty dużej rodziny (KDR) będą miały tańszy przejazd dzięki okazaniu wymienionej karty na wjeździe na autostradę. Mowa tutaj o takich drogach jak A1, A2 oraz A4. W sumie w Polsce wydano ponad 1,2 miliona KDR. Owe karty to między innymi ulgi w wielu innych instytucjach, jak również zniżki przy zakupie długookresowych biletów komunikacji miejskiej w wielu miastach na terenie kraju. Ciekawe jestem co będzie w sytuacji jak bramki na autostradach zostaną zlikwidowane i zostanie wprowadzony elektroniczny system rozliczania przejazdu. Czy ktoś o tym pomyślał?

Karta Dużej rodziny

KDR jest dla rodzin z co najmniej trójką dzieci, niezależnie od uzyskiwanych dochodów. Dzieci muszą być nie starsze niż 18 lat lub nie starsze niż 25 lat jeśli kontynuuje edukację. W przypadku dzieci, które posiadają orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności ograniczenie wiekowe nie obowiązuje.

Od strony rządowej projekt koordynuje Ministerstwo Pracy. Prowadzi ono rozmowy z przedsiębiorstwami, które zarządzają autostradami. Nie ma jeszcze porozumienia a jedynie wstępne deklaracje wspomnianych firm. Wszystkie są zainteresowane projektem i współpracą.

Family travelling by car

Źródło obrazka: automart.co.za, familyfinance.co.nz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.