Targi Essen Motor Show

Z pewnością wszyscy fani motoryzacji będą wiedzieli co to takiego są targi Essen Motor Show ;). Ja oczywiście jako wierny fan, wiem i z przyjemnością podzielę się swoją wiedzą z tymi, którzy główkują o co chodzi ;).

Targi Essen Motor Show to targi organizowane co roku w Niemczech w Essen i stąd nazwa. Jest to wyjątkowe wydarzenie na które czekają fani czterech kółek bo możemy tam zobaczyć samochody po… tuningu! Targi Essen Motor Show to niemiecka wersja targów SEMA, które odbywają się w Las Vegas w Stanach Zjednoczonych. Targi Essen Motor Show podzielone są na pięć sektorów:

  1. Tuning,
  2. Sport motorowy,
  3. Sportowe pojazdy,
  4. Klasyczne samochody,
  5. Klasyczne motocykle.

Piszę o tej genialnej imprezie, ponieważ jest to niezwykłe widowisko gdzie możemy zobaczyć coś czego z pewnością nie zobaczymy na co dzień ;).

  • W tym roku w Essen, zdecydowanie największą furorę zrobił samochód z 1962 roku i był to… pickup Ford Econoline! Pojazd zrobił gigantyczne wrażenie na wszystkich odwiedzających. Nie tylko wizualnie auto wzbiło się na wyżyny… ! Właściciel Forda Econoline, Gordon Tronson poddał swoje ‚autko’ do modyfikacji i w ten sposób uzyskał wyjątkowo mocarnego ‚byka’ ;). Pod maską Forda pickup’a znajdziemy aż cztery tysiące koni mechanicznych!!! Jeżeli to nie robi na was wrażenia, to nie wiem co ;).

Tegoroczne targi trwają do 25 listopada i będą trwały aż do 4 grudnia dlatego jeżeli jesteście zainteresowani tym wydarzeniem, polecam się wybrać! Macie jeszcze kilka dni, a do naszych niemieckich sąsiadów wcale nie macie daleko.

Źródło zdjęć: motofakty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.