Teoria czy praktyka?

Jesień to okres, kiedy pogoda zaczyna się psuć i warunki na drodze stają się znacznie trudniejsze. Opady deszczu, mżawka, przymrozki w nocy, szybki zmierzch to zaledwie początek tego co nas czeka, kiedy rozpocznie się zima. Wszyscy kierowcy przygotowują się do sezonu jesienno zimowego, sprawdzając stan swoich akumulatorów, zmieniając opony letnie na zimowe itp. itd. Te wszystkie zabiegi są jak najbardziej konieczne oraz niezbędne jednak nie wystarczą. Co jeszcze można zrobić aby się odpowiednio przygotować zanim na dobre zacznie się zima?

Na drugi tor spychana jest… teoria i jest to duży błąd. Już podczas kursów na prawo jazdy, teoria traktowana jest po macoszemu. Jak najszybciej ‚odbębnić’ i z głowy bo w końcu najważniejsza jest praktyka. Czy słusznie?

yes_or_noWiedza teoretyczna jest tak samo ważna dla kierowcy jak wiedza praktyczna. Tylko nieodpowiedzialni kierowcy nie przykładają się do nauki i zrozumienia podstawowych zasad co może grozić tragicznymi wydarzeniami. Zawsze zaczynamy od wiedzy teoretycznej, a następnie przekładamy ją na praktykę i doświadczenie. Aby zostać dobrym kierowcom należy wiedzieć w jaki sposób pracuje silnik oraz jakie procesy zachodzą podczas jazdy samochodem. Istotna jest także wiedza o tym jak się zachować w przypadku trudnych sytuacji na drodze. Im większa wiedza teoretyczna, która jest poparta praktyką, tym większe szanse na uniknięcie ewentualnych kolizji, wypadków etc. Dokładnie tak samo jest w przypadku trudnych warunków pogodowych. Wiedza o tym jak zachowuje się samochód, kiedy nawierzchnia jest śliska, oblodzona czy o tym jak wówczas hamować aby nie wpaść w poślizg jest niezbędna dlatego zachęcam do odświeżenia swojej wiedzy jak najszybciej :)!

Źródło zdjęć: skup-aut-warszawa.com, joyike.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.