Teren zabudowany

Ile osób ucierpiało w wypadkach samochodowych na terenie zabudowanym? Macie taką wiedzę? Jeżeli nie to zachęcam do sprawdzenia mojego najnowszego posta. Już dzisiaj, na blogu, znajdziecie ‚świeży i jeszcze ciepły’ tekst o bardzo ciekawej kampanii. To już kolejny tej serii dlatego zainteresowanych odsyłam najpierw do sprawdzenia poprzednich części!

Na kolejnym slajdzie, który znajdziecie na stronie internetowej polskiej przestrzeni zamiast kółek pojawią się… domki, a pod nimi krótkie zdanie: „Blisko 70% ofiar ucierpiało w terenie zabudowanym”.

  • Ta informacja jest równie szokująca co poprzednie. Zatrważający jest fakt, że w wypadkach samochodowych aż 70% osób cierpi w terenie zabudowanym. Nie jest to gdzieś pod miastem, na szybkich drogach czy w miejscach gdzie kierowcy lubią ‚szaleć’. To właśnie w miastach jesteśmy najbardziej narażeni na wypadki. Nie przeraża was ten fakt?
  • I ponownie te informacje pokazują, że kierowcy sami prowadzą do takiego stanu rzeczy – poniekąd świadomie. Niestety jest to przykre i powinno nam to uświadomić, że mamy szasnę na zmiany. Jedyne co musimy zrobić to sobie to uświadomić. Nie można szukać winy w przepisach drogowych, w złych warunkach jakie panują na drodze czy w innych uczestnikach ruchu drogowego. Musimy zacząć od siebie. Każdy kierowca powinien zrobić porządny rachunek sumienia i dopiero wtedy jest szansa na dyskusję i… zmiany.

Zatem moi drodzy koledzy i koleżanki – kierowcy. Zacznijmy od zmiany swojego sposobu myślenia bo to będzie miało REALNY wpływ na to co się dzieje!

Źródło zdjęć: polishpublic.space

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.