Traficar – łatwe podróżowanie

Czytaliście mój poprzedni wpis? Jeżeli nie to tylko nadmienię, że wspomniałem o rewolucyjnym przedsięwzięciu, które zmieni albo już zaczęło zmieniać świat motoryzacji w dużych miastach w Polsce. Oczywiście mowa o Traficar. Co to takiego i dlaczego zrewolucjonizuje wypożyczalnie rowerowe? Tak, to nie pomyłka, rowerowe ;). Zapraszam do lektury.

Traficar to nic innego jak wypożyczalnia samochodów na minuty. Każdy kto chce skorzystać z usług Traficar musi wykonać kilka prostych czynności.

  • Znalezienie i zainstalowanie aplikacji na smartfon – Traficar,
  • Zarejestrowanie się w aplikacji,
  • Odnalezienie samochodu w pobliżu na mapie (dostaniesz instrukcje wraz z czasem dojścia),
  • Dotarcie na miejsce i wygenerowanie kodu QR, który po sprawdzeniu bocznych numerów auta pozwoli otworzyć drzwi samochodu,
  • Przygotowanie się do jazdy podczas dwóch darmowych minut od momentu odblokowania drzwi. Ten czas należy przeznaczyć na wypełnienie ankiety czystości oraz na przygotowanie pojazdu do jazdy czyli ustawiamy lusterka, fotel kierowcy itd.
  • Opłaty uiszczane są za pomocą aplikacji jednak należy zarejestrować kartę Visa lub Mastercard. Cena za minutę jazdy to 0,50 zł, każdy rozpoczęty kilometr trasy 0,80 zł, a postój 0,10 zł. Auto zostawione na specjalnych parkingach Traficar (również wybrane stacje Orlenu) są darmowe. Paliwo wliczone w cenę.
  • Samochód zostawiasz tam gdzie ci wygodnie ale pod warunkiem, że znajdować się będzie w obrębie bezpłatnej strefy parkowania.

Traficar działa obecnie w dwóch miastach: Kraków i Warszawa ale już w październiku dołączy Poznań i Wrocław. I jak wam się podoba ten pomysł? Skorzystacie :)?

Źródło zdjęć: fleet.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.