Trudne warunki na drogach…

Zima to czas wyjątkowo trudny dla kierowców. Opady śniegu, lód na drogach i szybko zapadający zmrok to bardzo trudne warunki z którymi nie radzi sobie część kierowców, w szczególności tych młodych. W jaki sposób radzić sobie z trudnymi warunkami na drodze w trakcie zimy? Miłej lektury :).

Słabe umiejętności kierowców to nie koniecznie ich wina. Niestety w trakcie kursów na prawo jazdy nie uczymy się jak wyjechać z zaspy śnieżnej, jak zachować się podczas poślizgu czy też co zrobić, kiedy samochód odmówi nam posłuszeństwa na drodze. Jedyne umiejętności jakie zdobywamy to w sytuacji, kiedy robimy kurs na prawo jazdy właśnie w trakcie zimy. Wówczas, nauczyciel jazdy może dać nam ważne instrukcje. Niestety to nadal zbyt mało.

Kierowcy bez doświadczenia są bardzo dużym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Niestety w sytuacji, kiedy nie wiemy jak zapanować nad samochodem w poślizgu, pierwszą reakcją ‚słabego’ kierowcy będzie ostre kręcenie kierownicą i automatyczne wciskanie pedału hamulca. To tylko spotęguje poślizg i sytuacja może okazać się tragicznie groźna.

Zatem co robić?

  • Przede wszystkim zapisać się na dodatkowe lekcje jazdy w trudnych warunkach. Nie są to najtańsze kursy ale z pewnością warte każdej złotówki. Jeżeli jednak nie dysponujecie odpowiednią kwotą, polecam wykupienie pojedynczych godzin nauki jazdy u zwykłych instruktorów. Ceny będą zdecydowanie niższe. Jeżeli jednak i na to was nie stać to jest jeszcze prostsze i tańsze rozwiązanie. Sprawdzony, doświadczony i dobry kierowca z rodziny lub ze znajomych. Pozostaje wypad poza miasto na oblodzony czy ośnieżony parking i ćwiczenia pod kontrolą :).

Zachęcam do pogłębiania swoich umiejętności!

Źródło zdjęć: oponeo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.