UFG

Nie pamiętasz daty ważności swojej aktualnej polisy OC (Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej)? Żaden problem! UFG czyli Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wprowadził możliwość sprawdzenia tych dat na swojej stronie internetowej. Już od teraz będziecie mieli możliwość sprawdzenia historii ubezpieczenia OC swojego pojazdu oraz jak wyżej wspomniałem daty ważności bieżącej polisy.

Na stronie www.ufg.pl wszyscy kierowcy i właściciele samochodów, motocykli czy ciągników będą mieli dostęp do informacji o swoich polisach. Można tam będzie znaleźć informacje również o wypłaconych odszkodowaniach. Dodatkowo na stronie internetowej Ubezpieczeniowego Funduszy Gwarancyjnego będzie można sprawdzić czy oraz gdzie jest ubezpieczony dany pojazd. Może być to przydatne np. poszkodowanym w wypadku.

Jakie szczegółowe dane znajdziemy na stronie UFG?

  • Numer polisy,
  • Nazwa polisy ubezpieczeniowej,
  • Marka pojazdu,
  • Numer jestetracyjny pojazdu,
  • Okres ważności polisy ubezpieczeniowej,
  • Liczba szkód.

Te wszystkie informacje będą dostępne w związku z każdą polisą OC za okres ostatnich pięciu lat. Informacje oraz wszelkie dane jakie znajdziemy na stronie zostały udostępnione dzięki Ośrodkowi Informacji Funduszu. Ośrodek ten ma obowiązek przechowywania wszystkich danych o polisach komunikacyjnych jakimi posługują się polskie firmy ubezpieczeniowe, które działają na terenie Polski.

Co jeszcze może dla nas zrobić UFG?

Obowiązkiem UFG jest wypłata odszkodowań osobom poszkodowanym w wypadku drogowym w sytuacji, kiedy sprawca wypadku nie miał wykupionej polisy OC albo uciekł z miejsca zdarzenia. UFG ma prawo kontrolować czy właściciele pojazdów mają OC.

Źródło zdjęć: sas.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.