Ulgi podatkowe?

W Polsce coraz więcej kierowców jest zainteresowanych zakupem nowego samochodu, prosto z salonu. Zarabiamy więcej, jakość życia się podnosi, a tym samym chcemy żyć lepiej, bardziej luksusowo. Nowy samochód z pewnością należy do tej kategorii. Jakie są plusy nowego auta? Okazuje się, że jest ich sporo, a niedługo może być ich jeszcze więcej ;).

Nowe samochody to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa. To również nowe życie dla środowiska. Nie jest tajemnicą, że niestety nadal wielu Polaków jeździ starymi samochodami, które są wyjątkowo groźne dla naszej planety. Idealnym przykładem tej strasznej sytuacji jest choćby zeszły rok, kiedy stan powietrza był tak zły, że w niektórych województwach zakazano dzieciom wychodzić z domów. Szkodliwe substancje jakie dostają się otoczenia za sprawą starych samochodów to jedna z głównych przyczyn. W wielu dużych miastach w Polsce, zakazano wjazdu do centr starymi pojazdami. Nowe samochody, pomagają w redukcji tego problemu na co zwrócił uwagę polski rząd.

Na świecie od lat istnieją ciekawe programy w formie zachęt finansowych. Można uzyskać specjalne ulgi podatkowe podczas wymiany starego samochodu na nowy. Nie muszę chyba pisać ile korzyści niesie za sobą zakup nowego auta. Gwarancja, bezpieczeństwo, komfort jazdy i wiele, wiele innych. Póki co, w Polsce ten trend dopiero raczkuje. Pojawiły się pierwsze propozycje niektórych firm, które propagują zakup eko samochodów w zamian za atrakcyjne ulgi. Być może już niedługo polski ustawodawca pójdzie w tym kierunku.

Źródło zdjęć: podatki.gazetaprawna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.