Unia wprowadzi zmiany. Alkoblokady?

Wiecie jaki procent wypadków samochodowych kończących się śmiercią na terenie Unii Europejskiej, spowodowanych jest przez pijanych kierowców? Najnowsze wyniki badań są zatrważające. Aż 25% wszystkich wypadków dochodzi z winy pijanych kierowców. Co na to Unia?

Na szczęście Unia Europejska już planuje duże zmiany. Niedługo limity alkoholu we krwi kierującego będą znacznie zaostrzone.

  • Obecnie w Parlamencie Europejskim trwają prace nad nowym prawem. Posłowie są zdecydowanie „za” wprowadzeniem restrykcyjnego prawa, w szczególności dla młodych i niedoświadczonych kierowców, którzy (niestety) lubią się popisywać ale także dla kierowców, których praca związana jest z transportem (taksówkarze, kierowcy samochodów ciężarowych, kierowcy autobusów) . Nowe przepisy mają przypominać te, które wprowadziły Niemcy. Tam wszyscy kierowcy, którzy mają prawo jazdy krócej niż dwa lata oraz kierowcy zajmujący się transportem zawodowo nie mogą jechać samochodem po spożyciu alkoholu. Cała pozostała część kierowców może prowadzić auto jeżeli alkohol we krwi nie przekroczy 0,5 promila.
  • Dobrym rozwiązaniem ma być także wprowadzenie działań prewencyjnych. Idealnym pomysłem jest fabrycznie instalowana tzw. alkoblokada, która nie zezwoli kierowcy na ruszenie jeżeli ten będzie pod wpływem alkoholu.

Jak wam się podobają nadchodzące zmiany? Muszę przyznać, że ja nadal jestem w szoku, że można jeździć, kiedy we krwi mamy do 0,5 promila. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości jazda samochodem pod wpływem choćby 0,1 promila będzie zakazana… .

Źródło zdjęć: fakty.tvn24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.