Uszczelki, zamek i zawiasy zimową porą…

O czym musimy pamiętać zanim na dobre zacznie się zima? Zapraszam wszystkich na kolejny wpis o tym jak kierowca powinien zadbać o swój samochód podczas zimowych, siarczystych mrozów :).

Pisałem już o rzeczy najważniejszej, a przynajmniej jednej z ważniejszych czyli o akumulatorze. Jeżeli chcecie wiedzieć jak o niego dbać aby służył wam dobrze i przez długie lata, zerknijcie tutaj. Dzisiaj kolejny elementy czyli zamki, zawiasy oraz uszczelki!

  • Te elementy są niestety często pomijane przez kierowców ale zdarza się i że przez mechaników. Póki nic się nie dzieje i nie mamy do czynienia z usterką, po prostu o nich nie myślimy i to jest błąd. Nie wiem czy wiecie ale te części samochodu są narażone na uszkodzenia w szczególności w okresie zimowym. Dlaczego? Już tłumaczę.
  • Zima to czas, kiedy z nieba leci biały puch, na drogach jest ślisko za sprawą warstewki lodu, a zdarza się i ulewa, która tylko potęguje złe warunki jakie panują na ulicach. Drogowcy starają się radzić sobie z tym problemem jak tylko potrafią, a w Polsce oznacza to sypanie… piachu i soli. Co roku, na polskich drogach lądują tony białych, słonych kryształków i ciemnych małych kamyczków. Te działania z pewnością pozytywnie wpływają na bezpieczeństwo jazdy, ponieważ samochody nie wpadają tak łatwo w poślizgi ale niestety negatywnie wpływają na zamki, lakier samochodu czy uszczelki. Piasek z solą mają to do siebie, że lubi ‚pakować się’ we wszystkie zakamarki, a szczeliny w samochodach są do tego idealne. Zatem aby zapobiec temu problemowi warto wszystkie zawiasy dobrze nasmarować! Na rynku znajdziecie wiele dobrych środków, które doskonale zabezpieczą pojazd :).

Lepiej zapobiegać niż ‚leczyć’!

Źródło zdjęć: allegro.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.