Uwaga! Baba za kierownicą…

Panuje wiele sprzecznych teorii porównujących kierowców ze względu na płeć. Kto jest lepszym kierowcą – kobieta czy mężczyzna? A może to nie ma znaczenia i tak naprawdę sami jesteśmy sobie winni bo podziały zawdzięczamy wyłącznie sobie? Zapraszam do lektury.

Jeszcze kilkanaście lat temu na polskich (i nie tylko) drogach dominowali mężczyźni. Sytuacja zmienia się z roku na rok. Kobiety coraz chętniej robią prawo jazdy i wsiadają za kółko. Chcą być niezależne i podobnie jak mężczyźni, czerpią satysfakcję z jazdy. Niestety to nijak ma się do najnowszych statystyk, które przedstawili dziennikarze portalu brd24.pl. Okazuje się, że kobiety jeżdżą tak samo od… 17 lat, w przeciwieństwie do mężczyzn, którzy zredukowali liczbę kolizji aż o 40%!

Przyjęło się, że kobiety za kierownicą jeżdżą spokojniej, rzadziej przekraczają dozwoloną prędkość i wymuszają pierwszeństwo. Rozwaga i opanowanie to główne cechy kobiety kierowcy. Niestety brak wyobraźni, słabsze umiejętności i brak doświadczenia powodują, że kobiety jeżdżą po prostu słabiej. Liczby mówią same za siebie. Okazuje się, że w 2001 roku, co szósty wypadek był spowodowany przez kobietę kierowcę. W 2017 roku jest to już co trzecia kobieta.

Co zrobić by sytuacja na drogach uległa poprawie?

Zdecydowanie najlepszym wyjściem są kursy doszkalające. Jazda w trudnych warunkach, dodatkowe godziny z instruktorem czy choćby jazda na symulatorze i analiza filmików, może być dobrym rozwiązaniem. Doświadczony i świadomy kierowcy to dobry kierowca, zatem drogie panie, działajcie i powodzenia!

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.