Uwaga, zbliża się zima

Okres jesienno zimowy jest szczególnie trudny dla kierowców. Złe warunki atmosferyczne wymagają umiejętności, które zdobywa się latami. Jak przyspieszyć ten proces? Czy można przygotować się na nadejście mrozów i śniegu? Zapraszam do lektury.

Nawet doświadczeni kierowcy, którzy mają za sobą wiele lat za kółkiem, nie zawsze wiedzą jak się zachować na drodze. Problemem może okazać się mróz i już delikatne oblodzenie na ulicach. Co roku, wiele kierowców ma problem z pierwszymi opadami śniegu. Grudzień to czas, kiedy należy spodziewać się śniegu dlatego zaskoczenie wydaje się niezrozumiałe. Już w listopadzie kierowcy powinni przygotować się do nieuchronnie zbliżającej się zimy. Nie chodzi tu tylko o zmianę opon i przygotowanie auta, chociaż to też jest bardzo ważne. Należy zastanowić się nad swoimi umiejętnościami. Co to oznacza?

Każdy kierowca, który nie czuję się pewnie za kierownicą w trakcie zimy, powinien zgłosić się do szkoły jazdy na dodatkowe jazdy. Są specjalne szkolenia do jazdy w trudnych warunkach dla kierowców z uprawnieniami. Te nie należą do najtańszych dlatego inną, równie dobrą alternatywą są dodatkowe jazdy doszkalające. Wystarczy znaleźć sprawdzoną szkółkę i zapytać o wolne terminy. Jazdy z profesjonalistą pozwolą na zdobycie umiejętności, które pozwolą na spokojną i pewną jazdę. Dodatkowo można nauczyć się jak reagować w kryzysowych sytuacjach.

Część kierowców prosi o pomoc znajomych. Nie polecam takiego rozwiązania, ponieważ tylko profesjonalny kierowca ma wystarczająco dużo wiedzy i doświadczenia by móc uczyć. Pomoc ‚laika’ może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.