Używany samochód, a zaliczka

Zakup samochodu to zawsze poważna decyzja. Każdy kierowca chciałby mieć sprawny samochód na lata dlatego zanim dojdzie do podpisania umowy należ dobrze się zastanowić nad zakupem. W przypadku zakupu nowego samochodu z autoryzowanego salony mamy mniej problemów, ponieważ auto jest na gwarancji, a jedyne co musimy zrobić to sprawdzić jego wszystkie parametry. Inną opcją – nadal bardzo popularną w Polsce jest zakup samochodu w… komisie. Auto z komisu samochodowego rodzi trochę więcej problemów, ponieważ należy sprawdzić nie tylko parametry samochodu ale także jego stan techniczny. Cała procedura poszukiwań może okazać się trudna i czasochłonna. Jeżeli jednak uda się znaleźć idealny samochód w idealnej cenie, poświęcony czas będzie pięknym wynagrodzeniem.

W związku z tym postanowiłem napisać posta o tym na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu samochodu z komisu. Niestety zdarza się, że sprzedawcy wykorzystują brak wiedzy i doświadczenia kierowców i sprzedają samochód za zawyżoną cenę w złym stanie. Jak ustrzec się przed cwanym właścicielem komisu samochodowego?

Wielogodzinne poszukiwania i w końcu udało ci się znaleźć samochód w dobrej cenie i w bardzo dobrym stanie? Scenariusz często wygląda tak, że chętny jedzie do komisu i wpłaca zaliczkę za samochód „widmo”. Sprzedawca twierdzi, że auto dopiero jest sprowadzane i jest tak dużo chętnych (niska cena, idealny stan?!), że aby zarezerwować samochód, należy wpłacić zaliczkę. Niestety zainteresowani często się na to łapią i tym samym wpadają w kłopoty.

Dlaczego? O tym usłyszycie już niebawem ;).

Źródło zdjęć: dubaidrives.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.