W tunelu…

Dzisiaj zapraszam wszystkich na wpis gdzie znajdziecie informacje o tym jaki mandat grozi za nieprawidłową zmianę kierunku jazdy i pasa ruchu. Udanej lektury ;].

  • Co prawda tunelów w Polsce mamy zdecydowanie mniej w porównaniu do innych państw na świecie jednak to nie oznacza, że możemy bagatelizować przepisy o ruchu drogowym. Jazda tunelem, na moście czy też na wiaduktach wymaga od kierowcy pełnego skupienia i przestrzegania przepisów. Niestety wielu kierowców decyduje się na niedozwolone manewry co może stać się przyczyną bardzo groźnego wypadku. Należy pamiętać o bezwględnym zakazie zawracania. Za złamanie tego przepisu grozi nam mandat w wysokości 200 złotych.
  • O czym jeszcze pamiętamy podczas wykonywania manewrów na drodze? Każdy kierowca musi pamiętać o tym by prawidłowo używać sygnalizowanie manewrów, który aktualnie wykonuje. Brak sygnalizacji, utrudnianie czy też tamowanie ruchu poprzez nieprawidłowe używanie sygnalizatorów może skończyć się mandatem w wysokości 200 złotych. Pamiętajmy, że sygnalizowanie swoich manewrów innym uczestnikom ruchu drogowego jest niezbędne dla bezpieczeństwa.
  • A teraz ciekawostka. Postanowiliście skręcić, ustawiliście się na prawidłowym pasie, włączyliście kierunek i czekacie na zielone światło. Ruszacie, zadowoleni, że wszystko pięknie poszło, a tu nagle zatrzymuje was policja i z daleka grozi palcem. Jaki błąd popełniliście? Okazuje się, że za nieprawidłowe ustawienie samochodu na jezdni do skrętu czeka nas… mandat w wysokości 150 złotych.

Jeżeli chcecie wiedzieć więcej, zapraszam już niebawem na bloga.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.