Wady i zalety samochodów przyszłości ;)

Mój poprzedni post napisałem o samochodach przyszłości czyli o takich pojazdach, które nie będą wymagały kierowcy. Technika zmierza do przodu i pewnie już niedługo jakaś marka motoryzacyjna obwieści światu, że właśnie zbudowała samochód, który prowadzi się sam. No właśnie, jakie są plusy i minusy 100% zautomatyzowania samochodów? Osobiście widzę praktycznie same plusy, sprawdźcie ;).

Plusy :).

  • Przede wszystkim samochody, które nie będą wymagały kierowcy to samochody maksymalnie bezpieczne. Komputer prowadzi auto, które zostało tak skonstruowane, aby bez problemu obliczyć czy można spokojnie wyprzedzić inny pojazd. Czy jest wystarczająco dużo miejsca, a nawet czy podczas wyprzedzania nie przekroczymy dozwolonej prędkości. To wszystko spowoduje, że jazda takim samochodem stanie się wyjątkowo bezpieczna. Zapominamy o ryzyku i oddajemy się w ‚ręce’ komputera.
  • Kolejnym plusem samochodów przyszłości jest coś o czym wyżej wspomniałem – jazda zgodna z prawem czyli zero… mandatów ;)! Tak wiem, nie każdy lubi jeździć przepisowo, a prawdopodobnie większość z was nie lubi jednak jazda zgodnie z przepisami gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo. Do tego zyska nie tylko nasze zdrowie ale również nasz… portfel ;).

Jakie są minusy samochodów bez kierowcy?

  • Jest jeden i to duży ale ja jestem optymistą ;). Przeciwnicy tego rozwiązania twierdzą, że takie samochody mogą stwarzać zagrożenie, ponieważ to tylko maszyna, a maszyna jest zawodna. Obawy mają swoje uzasadnienie ale należy pamiętać, że – przykładowo, samoloty, które są wyposażone w autopilota są znacznie mniej awaryjne, a wypadków jest nieporównywalnie mniej.

Jesteście za czy przeciw?

Źródło zdjęć: kfk.blox.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.