Warunki na drodze, a wypadki…

Po kilkudniowej przerwie chciałbym wszystkich zaprosić na kolejny wpis gdzie znajdziecie informacje na temat wypadków drogowych w Polsce. Miałem już okazję pisać dlaczego warto sprawdzić tą niezwykle ciekawą kampanię dlatego nie będę się powtarzał ;). Sprawdźcie sami co nowego na kolejnych slajdach!

Wiecie już, że ponad 70% wypadków samochodowych w Polsce jest spowodowanych z winy kierowcy. To zatrważające dane, które powinny szokować ale i uczyć! Co dalej? Na kolejnym slajdzie część kółek zamieni się w… koła, a pod spodem pojawi się nowa informacja, która również szokuje: „Ponad 60% ofiar ucierpiało w czasie dobrych warunków atmosferycznych.”

  • To zdanie wybija (jeżeli nie to powinno!) z dotychczasowego myślenia. Dlaczego? To proste – okazuje się, że aż 60% kierowców, którzy powodują wypadki robią to umyślnie – świadomie. Możecie się ze mną nie zgodzić ale fakty mówią same za siebie.
  • W Polsce utarło się, że zima to najgorszy i najbardziej niebezpieczny czas dla kierowców. Ci zganiają winę na złe warunki jakie panują na drodze. Jest za ślisko, za mokro, szybko się ściemnia itp. Niestety złe warunki na drodze to jedno ale decyzja o łamaniu przepisów to drugie dlatego należy pamiętać, że takie tłumaczenia są jedynie wymówkami… i najlepiej pokazują to najnowsze dane z polskich dróg. Aż 60% kierowców doprowadza do wypadków samochodowych, kiedy są dobre warunki na drodze, a to mówi samo za siebie – nie sądzicie?

Mam nadzieję, że od tej pory chociaż część kierowców zrozumie, że tak naprawdę siła i bezpieczeństwo zależy wyłącznie do nich samych… .

Źródło zdjęć:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.