Współpraca na jezdni… ;)

Rowerzyści to prawdziwa zmora kierowców – oczywiście w ich mniemaniu ;). Ja może nie jestem fanem cyklistów ale uważam, że obie grupy, zarówno kierowcy jak i rowerzyści powinni współpracować aby nie doszło do nieprzyjemnych i niebezpiecznych sytuacji. O czym powinniśmy pamiętać?

Rowerzyści

  • Przede wszystkim pamiętamy o… przepisach! Tak, niestety co najmniej połowa dumnych cyklistów nie zna podstawowych przepisów ruchu drogowego co jest bardzo groźne. Mógłbym zaryzykować stwierdzenie, że w takiej sytuacji rowerzyści sami dla siebie stają się zagrożeniem… !
  • Rowerami jeździmy zawsze po ścieżkach rowerowych. Jeżeli takich nie ma pamiętamy, że powinniśmy jeździć po ulicy. Najlepiej aby było to pobocze i maksymalnie blisko krawędzi.
  • Drugą sprawą jest… oświetlenie. Każdy fan rowerowych przejażdżek musi pamiętać aby zamontować odpowiednie oświetlenie. Kiedy zapada zmrok, rowerzyści stają się (dosłownie) niewidoczni dla kierowców!
  • Pamiętamy także o odblaskach. Mały ale bardzo istotny element. Odblaski powinny znaleźć się nie tylko na ubiorze. Montujemy je także na rowerze. Ostatnio bardzo popularne są specjalne lampki na koła roweru. Za niewielką sumę można nabyć niesamowite, designerskie, kolorowe oświetlenie, które sprawi, że każdy kierowca dostrzeże cię bez większego problemu.
  • Zwracamy uwagę na kask. Myślę, że niechęć do kasków możemy schować do kieszeni bowiem w razie niebezpiecznej sytuacji, kask może uratować nam życie!
  • No i na koniec. Pamiętajmy o tym, że w bezpośrednim kontakcie z samochodem – nie mamy żadnych szans dlatego warto jeździć rozważnie i spokojnie.

Źródło zdjęć: moto.wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.