Wybór rejestratora wideo do samochodu. Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem?

Wybór kamery samochodowej nie należy do trudnych jednak jest kilka istotnych kwestii na które warto zwrócić uwagę przed zakupem.

  1. Po pierwsze bardzo ważne jest aby kupić rejestrator wideo, który ma wysoką rozdzielczość nagrywanego obrazu. Minimalna rozdzielczość powinna wynosić 720p! Kamera samochodowa z mniejszą rozdzielczością może nie poradzić sobie z nagraniem podczas złych warunków pogodowych. Zdecydowanie warto zainwestować w dobrej jakości kamerkę, ponieważ gwarantuje nam to dobre i wyraźne nagranie, które na przykład może okazać się niezbędne aby udowodnić niesłuszne zatrzymanie ;). Idealna może być kamera w rozdzielczości Full HD jednak wówczas pamiętajcie, że może ona zajmować sporo miejsca na dysku!
  2. Kolejnym ważnym elementem jest pamięć kamery samochodowej. Im większa tym lepiej ale ważniejsze jest aby kamera miała możliwość zwiększenia swojej pamięci za pomocą tzw. karty SD. Dzięki temu możemy bez problemu nagrywać i zrzucać wszystkie nagrania na komputer. Kamerki, które nie mają tej opcji i nagrywają w pętli nie są dobrym rozwiązaniem, ponieważ jeżeli jest za mało miejsca na dysku, nowe filmy zastępują starsze i tym samym możemy utracić ważne nagranie, którego nie zdążyliśmy przegrać na domowy komputer.
  3. Trzecią ważną kwestią jest kąt widzenia. Rejestrator powinien nagrywać dwa pasy jezdni! Zazwyczaj dostępny jest 120 stopniowy kąt widzenia jednak można spotkać kamerki, które mają nawet 150 lub więcej stopni! Warto wyposażyć się w jak kamerę z jak największym kątem widzenia, ponieważ to umożliwi zapisanie większego kadru.

To zdecydowanie trzy najważniejsze punkty podczas wyboru rejestratora wideo do samochodu. Zatem, udanych zakupów ;).

Źródło zdjęć: tech.wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.