Wypadki na drogach w okresie świątecznym

Już niebawem marzec, a to oznacza, że na sklepowych pułkach zobaczymy pierwsze ozdoby świąteczne. Oczywiście mam na myśli Wielkanoc ;). W tym roku, ta przypada na 1 kwietnia. Dlaczego postanowiłem o tym napisać? Zapraszam do lektury.

Święta to czas odpoczynku, spotkań rodzinnych i podróży, a to oznacza, że na drogach będzie niebezpiecznie. Co roku, Polacy wyjeżdżają na święta do swoich rodzin. Słońce, pusta droga i dodatnia temperatura sprawiają, że kierowcy czują się nadzwyczaj pewnie. W takich okolicznościach lubimy docisnąć pedał gazu co niestety bywa zgubne. W zeszłym roku aż 19 osób straciło życie w wyniku wypadków samochodowych. To była ich ostatnia Wielkanoc. Funkcjonariusze za główny powód podają przekroczenie dozwolonej prędkości. Kierowcy tłumaczą to, tym że się spieszyli lub tym, że droga była pusta, a warunki dobre. Żaden powód nie jest dobry by narażać życie swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Innym powodem dla którego w okresie świątecznym na drogach jest więcej wypadków aniżeli w zwykłe dni, jest fakt, że za kółko wsiadają tzw. „niedzielni kierowcy”. To tacy, którzy jeżdżą niezwykle rzadko i po prostu wychodzą z wprawy. Niestety często zdarza się, że pamięć ich zawodzi i są na bakier z przepisami ruchu drogowego.

Ostatnim powodem dla którego samych zatrzymań jest więcej to fakt, że właśnie w te dni, policjanci pracują intensywniej. Częste kontrole i zatrzymania powinny stać się dla nas dobrym powodem do refleksji przed zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy. Niech będą spokojne, bezpieczne i szczęśliwe. Szerokości :)!

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.