Zabezpieczenia fabryczne i aftermarketowe

Już za kilka dni rozpocznie się magiczny miesiąc – grudzień ;). Święta Bożego Narodzenia to ulubiony czas złodziei samochodów. Co roku odnotowuje się największą ilość skradzionych samochodów właśnie w tym czasie dlatego wszyscy kierowcy powinni być wyjątkowo czujni. W jaki sposób zabezpieczyć się przed kradzieżą?

Fabryczne zabezpieczenia

  • Poza mechanicznymi zabezpieczeniami, które opisywałem kilka dni temu dostępne są jeszcze fabryczne alarmy i immobilisery marek samochodów. Mechaniczne zabezpieczenia nie są wystarczające dlatego należy zastanowić się nad innymi – dodatkowymi. Kilka sprawnych i działających zabezpieczeń powinno skutecznie zabezpieczyć samochód przed kradzieżą. Doskonale o tym wiedzą producenci samochodów i właśnie dlatego postanowili postawić na fabryczne zabezpieczenia swoich samochodów. Jak się okazuje fabryczne zabezpieczenia oraz immobilisery są wysoce skuteczne jednak jest jeden duży minus. Niestety nawet takie zabezpieczenie rozpracowali profesjonalni złodzieje w związku z czym ich działanie traci swoją zasadność. Jak tylko pojawiają się na rynku, grupa profesjonalnych złodziei ‚pracuje’ nad złamaniem systemu co niestety szybko im się udaje.

Zabezpieczenia aftermarketowe

  • Skutecznym rozwiązaniem są za to zabezpieczenia aftermarketowe czyli blokady, które nie pozwolą na uruchomienie silnika. Skuteczność takich urządzeń zależy od blokady. Biorąc pod uwagę popularnie nazywane ‚benzyniaki’ ingerencja związana jest z układem paliwowym, a w przypadku samochodów na LPG lub z jednostkami Diesla z układem zapłonowym.

Jak wygląda sytuacja z alarmami? Czy są skuteczne i warto w nie zainwestować? O tym napiszę już niebawem.

Źródło zdjęć: superauto24.se.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.