Zadanie samochodu… ;)

Do czego służy samochód? Pewnie sobie pomyślicie, że to głupie pytanie bo odpowiedź jest przecież jasna… . Owszem, samochód służy nam do przemieszczania się. Mogę nawet powiedzieć, że do szybkiego przemieszczania się. To główny powód. Są jednak inne powody – pośrednie. Mam nadzieję, że was chociaż odrobinę zainteresowałem ;). Zapraszam do lektury.

  • Jak już wyżej wspomniałem, samochód służy nam do przemieszczania się. Jeżeli musimy być w odpowiednim miejscu o ustalonej porze, po prostu wsiadamy do samochodu i jedziemy. Zatem przewożenie jest standardem. Póki co samochód sam nie pojedzie ;). Okay, jest zatem jeszcze wiele innych ‚rzeczy’, które możemy przewieźć. Zaczynamy od ludzi, przez przedmioty, a także… zwierzęta. I do tego dążyłem ;). Właściciele wszystkich czworonogów na świecie, jak tylko pojawiły się samochody, zaczęli ich używać także do przewożenia zwierząt.
  • Z początku, pies na przednim siedzeniu z głową w oknie to nie było nic nadzwyczajnego. Obecnie to się zmienia, ponieważ kierowcy wiedzą już, że przewożenie niezabezpieczonych psiaków na siedzeniu samochodu jest bardzo niebezpieczne – zarówno dla pasażerów jak i samego zwierzęcia. Ten widok jest na szczęście coraz rzadszy. Miejsce psa niekoniecznie musi być w bagażniku, który z reguły ma słabszą konstrukcję od kabiny pojazdu. Jeżeli jest miejsce pupila możemy ‚usadowić’ na miejscu pasażera w odpowiednim zapięciu. Wówczas będziemy mieli pewność, że podczas ostrego hamowania czy innej groźnej sytuacji na drodze, pies nie będzie narażony na ‚latanie’ po całym samochodzie.

Okay, o tym jak prawidłowo przewozić psa już wiecie. A co byście powiedzieli gdybym wam powiedział, że pewna marka samochodowa stworzyła samochód, który został specjalnie dostosowany do przewożenia… psów?! Jeżeli jesteście zainteresowani zapraszam na bloga!

Źródło zdjęć: inthedriversseatwithozzie.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.