Zagłówek…

O czym jeszcze pamiętają kierowcy zanim przekręcą kluczyk w stacyjce? Dzisiaj chciałbym wszystkich zaprosić na drugi post o prawidłowej pozycji kierowcy w samochodzie. Jest kilka podstawowych zasad o których niestety zapominamy ;). Sprawdźcie jakie!

Odległość fotela kierowcy

  • Po prawidłowym ustawieniu wysokości fotela kierowcy pozostaje nam ustawienie odległości fotela kierowcy od pedałów i kierownicy. W tym celu należy wcisnąć pedał sprzęgła. Wówczas będziemy wiedzieli jaka powinna być prawidłowa odległość bowiem pedał sprzęgła jest najbardziej oddalonym elementem w samochodzie jaki musimy dosięgnąć!

Oparcie fotela

  • Kolejno ustawiamy oparcie fotela kierowcy. W jaki sposób zrobić to prawidłowo? Należy położyć dłonie na kierownicy tak by kierowca bez żadnego problemu mógł sięgnąć nadgarstkiem godzinę 12 ;). Oczywiście kierownica ma być odzwierciedleniem zegara! Należy pamiętać, że zbyt bliskie lub zbyt dalekie opuszczenie oparcia fotela znacznie utrudni prowadzenie samochodu, a to jest bardzo niebezpieczne.

Zagłówek

  • Chyba większość kierowców bagatelizuje ten prosty element wyposażenia pojazdu, a to nie dobrze. Zagłówek może nas uchronić od poważnych urazów w niebezpiecznej sytuacji na drodze. Zatem powinniśmy pamiętać o prawidłowym ustawieniu. Jest jedna podstawowa zasada – środek zagłówka musi leżeć na wysokości potylicy. Jeszcze raz przypomnę o istocie zagłówka w samochodzie. Jest to jedyny element, który zabezpiecza odcinek szyjny kręgosłupa!

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać? Odwiedzajcie bloga, nowy post już niebawem!

Źródło zdjęć: motofakty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.