Zagrożenie?

Konferencja dla zawodowych kierowców dużych samochodów ciężarowych odbyła się w miniony weekend i trwała niecałe trzy dni! Miałem okazję pisać wam o swoich obawach jednak okazało się, że zupełnie niepotrzebnie. Konferencja powinna odbyć się w każdym większym mieście. Zdobyliśmy tam wiedzę, która jest absolutnie niezbędna dla bezpiecznej jazdy. Myślę, że większość z nas jest nie do końca świadoma zagrożeń jakie płyną z prowadzenia dużego samochodu ciężarowego ale o tym napiszę później. Najpierw, o samej konferencji. Zapraszam do lektury kochani.

Zaczęło się o 18 w piątek. Muszę przyznać, że było nas tam całkiem sporo. Ku swojemu zaskoczeniu, miałem okazję spotkać wielu kolegów z branży, których nie widziałem przez ostatnich kilka lat. Konferencja okazała się mieć bardzo duży zasięg. Ulokowali nas w całkiem przyjemnym hotelu w malowniczej miejscowości nad samym jeziorem.

Jeszcze tego samego dnia, wszyscy spotkaliśmy się przy kolacji podczas, której dostaliśmy szczegółowy program wydarzeń. Zdecydowanie najbardziej obłożona była sobota. Od kilku wykładów po indywidualne spotkania z psychologiem i w końcu impreza wieńcząca konferencje.

Poruszyliśmy wiele tematów, głównie te związane ze świadomością (lub jej brakiem) kierowców samochodów ciężarowych. Okazuje się, że wyniki badań jasno identyfikują problem. Kierowcy nie mają świadomości z zagrożeń jakie nieświadomie (lub rzadziej świadomie) powodują. Wyprzedzanie z dużą prędkością, wyprzedzanie na zakrętach, blokowanie lewego pasa, problemy z podjazdami na zaśnieżonych ulicach. To tylko początek tego co zdążyliśmy omówić. Więcej informacji podam już niebawem.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.