Zakazana jazda próbna w komisie?

Jakie triki stosują sprzedawcy używanych samochodów? Poza zaliczką za samochód ‚widmo’ i wywieraniem presji znajdzie się jeszcze kilka ‚sztuczek’, którymi chętnie się z wami podzielę.

Podczas wizyty w komisie samochodowym wypatrzyliśmy idealny samochód. Zdarzają się komisy samochodowe, które nie zajmują zbyt wielkiej powierzchni, a w związku z tym zaparkowane auta stoją bardzo blisko siebie. W takiej sytuacji obejrzenie auta z bliska, z każdej strony może okazać się niemożliwe. Na prośbę o wyjechanie samochodem sprzedawca twierdzi, że nie ma takiej możliwości, ponieważ musiałby przestawić wszystkie auta w komisie, a to jest zwyczajnie niewykonalne. Możemy także usłyszeć, że nie byłoby problemu ale nie mają kluczyków do sąsiedniego samochodu itp. itd. Każdorazowo, próbę utrudnienia obejrzenia samochodu należy potraktować w ten sam sposób – opuścić komis i już tam nie wracać. Należy pamiętać, że zawsze, za każdym razem trzeba dokładnie obejrzeć samochód, zarówno w środku jak i na zewnątrz! W sytuacji, kiedy sprzedawca uniemożliwia nam sprawdzenie pojazdu mamy pewność, że chce nas oszukać.

Podobną sytuacją jest ta, kiedy sprzedawca nie pozwala nam na jazdę próbną. Obowiązkiem każdego kupującego jest sprawdzenie samochodu podczas jazdy. Jest to jeden z lepszych sposobów aby ocenić faktyczny stan samochodu. Sprzedawców, którzy nie wyrażają zgody na przejażdżkę autem sugerując, że wszystko jest w dokumentach powinniśmy omijać szerokim łukiem!

Kolejne rady o tym jak nie dać się oszukać sprzedawcy w komisie samochodowym już niebawem.

Źródło zdjęć: easyliving.my

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.