Zamarznięty zamek w samochodzie…

Chyba każdy się ze mną zgodzi, że mamy w Polsce prawdziwą, mroźną zimę ;). Temperatura spada do rekordowych wartości bo nawet do -29 stopni Celsjusza! Tak kochani, takie ‚atrakcje’ tylko w Katowicach ;). W związku z tak dużymi mrozami, samochody są szczególnie narażone na wszelkiego rodzaju usterki. Dzisiaj zajmę się jedną z nich.

Jak dostać się do zamarzniętego samochodu?

  • To pytanie z pewnością zadali sobie kierowcy podczas obecnej zimy. Niestety ci, którzy nie mają dostępu do garażów muszą liczyć się z zamarzniętymi zamkami czy też uszczelkami. Kierowcy, którzy są zmuszeni do zostawiania swojego pojazdu na wolnym powietrzu powinni odpowiednio przygotować auto do minusowych temperatur. Wystarczy, że użyjemy specjalnej wazeliny technicznej. Co zrobić jeżeli jednak i to zawiedzie?
  • Oczywiście stanowczo odradzam wszelkiego rodzaju otwieranie samochodu ‚na siłę’! Ostre ciągnięcie drzwi nie tylko nie pomoże, a wręcz może zaszkodzić. Pamiętamy również o tym aby nie próbować na własną rękę otwierać drzwi, używając do tego jakichkolwiek spinaczy. Zapominamy także o próbie wpychania narzędzi do zamka w celu usunięcia zamarzniętego lodu. Wszystkie takie działania z pewnością nie pomogą. Zatem co robić?
  • Zdecydowanie polecam specjalny, po to stworzony – odmrażacz do zamków samochodów. Jeżeli i ten zawiedzie oznaczać to będzie, że mamy problem z zamarzniętymi uszczelkami. W tej sytuacji jest jedno wyjście. Obstukujemy drzwi ręką, a następnie delikatnie ale stanowczo szarpiemy za klamkę. Powtarzamy czynność tak długo aż drzwi ‚puszczą’.

W jeszcze bardziej beznadziejnych sytuacjach, polecam zgłosić się po pomoc ;).

Źródło zdjęć: tipy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.