Zawilgocony samochód

Temat na tyle błachy, że większość kierowców lubi go bagatelizować. Faktycznie zdarza się rzadko jednak, jeżeli dojdzie większych zaniedbań może stać się dużym problemem, którego nie tak łatwo się pozbyć. O czym mowa? O wilgoci w samochodzie.

Jak uniknąć zawilgocenia swojego pojazdu? Jest kilka prostych kroków, które pomogą wam ustrzec się przed zawilgoceniem auta.

  1. Brudny, zanieczyszczony filtr kabinowy. W sytuacji, kiedy filtr jest zanieczyszczony staje się niedrożny i nie działa poprawnie. Woda, która powinna zostać odprowadzona skrapla się wewnątrz kabiny. Aby zapobiec tej sytuacji należy sprawdzać filtr i jeżeli istnieje taka konieczność wymienić na nowy.
  2. Wilgoci sprzyjają zatkane otwory odpływowe. Aby do tego nie dopuścić należy sprawdzać je i ewentualnie czyścić. Przykładowo w rynienkach, które znajdują się na podszybiu mogą zalegać zgniłe, mokre liście, błoto czy inne zanieczyszczenia co powoduje, że spływająca woda zamiast do odpływów leje się do wlotów od wentylacji. Zdarza się także, że otwory odpływowe zostają zatkane w trakcie wizyty u mechanika przy okazji napraw blacharskich czy też lakierniczych. Zatem sprawdzamy wszystkie otwory odpływowe czy kanaliki, które mają za zadanie odprowadzić wodę spod szyberdachu.
  3. Wpływ na wilgoć samochodu mają także nieprawidłowo wklejone szyby! Sytuacja nie jest związana wyłącznie z samochodami powypadkowymi. Przyczyn może być wiele.
  4. Uszczelki to temat znany i w miarę oczywisty. Nieszczelne, wieloletnie uszczelki po prostu się zużywają więc tracą swoje właściwości.
  5. Na koniec wspomnę o najmniejszym problemie czyli woda i błoto wniesione do samochodu przez użytkowników ;).

Źródło zdjęć: steam-brite.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.