Zawracanie w niedozwolonym miejscu

Jeżeli chcecie poznać taryfikator mandatów na nowy 2019 rok, dobrze trafiliście. Dzisiaj kolejny wpis najnowszej serii, który cieszy się coraz większą popularnością. Zainteresowanych zapraszam do lektury.

  • O tym, że nie wolno wymuszać pierwszeństwa wiemy wszyscy. Jest to bardzo niebezpieczne i niestety w wielu wypadkach kończy się tragicznie. Jak wygląda sytuacja odwrotna czyli co grozi kierowcy, który nie ustąpi pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu w trakcie włączania się do ruchu? Taki kierowca może spotkać się z mandatem w wysokości 300 złotych.
  • Pewnie zastanawiacie się jak wygląda sytuacja, kiedy do ruchu chce się włączyć autobus lub trolejbus? Jeżeli uniemożliwiamy autobusowi sygnalizującemu zmianę pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię z oznaczonego przystanku na terenie zabudowanym może się to dla nas skończyć mandatem w wysokości 200 złotych.
  • A co się dzieje, kiedy kierowca zbliża się miejsca postoju autobusu szkolnego i rażąco narusza obowiązki? Takie działanie grozi mandatem w wysokości 200 złotych.
  • Pewnie wielu z was zdarzyło się zawracać w niedozwolonym miejscu. To bardzo często spotykane praktyki wśród kierowców. Najczęściej decydujemy się na to w miejscach gdzie jest mniejsze natężenie ruchu. Po co to robimy? Oczywiście decydujemy się zawrócić w niedozwolonym miejscu w sytuacji, kiedy pomylimy drogę. Jeżeli złapie nas na tym manewrze policja, możemy być pewni, że otrzymamy mandat w wysokości od 200 do 400 złotych.

To tyle na dzisiaj. Na kolejną porcję zapraszam już niebawem.

Źródło zdjęć: google.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.