Zima nas zaskoczyła?!

Mieliście okazję czytać poprzedni wpis? Jeżeli nie, to zachęcam do lektury, ponieważ jest ‚bazą’ mojego dzisiejszego posta ;).

Wiecie kiedy zaczyna się zima? Oczywiście jesteśmy już na końcówce listopada i za oknem pojawiły się już pierwsze mrozy i śnieg ale to wcale nie oznacza, że na stałe mamy zimę. Kalendarzowa zima, co roku, rozpoczyna się dokładnie w tym samym momencie, tego samego dnia czyli jest 21 grudnia. Zatem moi drodzy, mamy jeszcze jesień. No i teraz pytanie ;). Kiedy zmieniamy opony z letnich na zimówki?

  • Jestem pewien, że ponad 90% kierowców zna odpowiedź na to pytanie. Oczywiście zmieniamy wtedy, kiedy temperatura spadnie w okolicę 7 stopni Celsjusza. Czyli jest proste równanie – nie czekamy, aż spadnie śnieg, nie czekamy aż na kalendarzu pojawi się kartka z datą 21 grudnia ale zmieniamy już wtedy, kiedy prognoza pogody pokazuje niższą temperaturę! To stała zasada, która się nie zmienia i raczej nigdy nie zmieni, no chyba, że zmienią się materiały opon ale to póki co, raczej nam nie grozi. No więc dlaczego zawsze słyszę gdzieś pod koniec listopada, jak krzyczy co najmniej połowa kierowców, że zima ich zaskoczyła, a oni jeszcze nie zdążyli zmienić opon?! Nie bardzo rozumiem toku myślenia tych kierowców. Jak śnieg i mróz może kogokolwiek zaskoczyć pod koniec listopada? Wydaje się przecież oczywiste, że już w listopadzie mamy pierwsze przymrozki w nocy, a śnieg to tylko kwestia czasu ;).

Drodzy kierowcy, zachęcam do użycia głowy, a swoje lenistwo przypisujcie wyłącznie sobie i nie obwiniajcie pogody ;).

Źródło zdjęć: auto-wimar.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.